NOVINKY

Komentovaná prohlídka výstavy v Galerii kritiků

Pokud jste se kvůli uzavření galerií nedostali na výstavu Beze stínů v pražské Galerii kritiků, tak tady je virtuální komentovaná prohlídka s Petrou Papouškovou-Vlčkovou na facebookové stránce Jaroslava Papouška. Ať se vám líbí!

Černá hodinka o Jaroslavu Papouškovi

Ve čtvrtek 12. 3. 2020 od 17 hodin vás srdečně zveme na „Černou hodinku o Jaroslavu Papouškovi“ - doprovodný program Výstavy „Jaroslav Papoušek – Beze stínů / Without Shadows“ v Galerie kritiků v Praze.
Zajímá vás, proč Jaroslav Papoušek tak rád maloval? Chcete vědět více o jeho filmařském životě? Přijďte na projekci dokumentu České teelvize Černá hodinka s Jaroslavem Papouškem s besedou moderovanou Čestmírem Kopeckým. Můžete se ptát také dcery Petry Vlčkové - Papouškové a dalších hostů. Po besedě můžete zůstat na komentovanou prohlídku výstavy.
Těšíme se na vás!

Více ve FB události zde.

Výstava v Galerii kritiků v Praze

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Jaroslava Papouška „Beze stínů“ v úterý 3. 3. 2020 od 18:00 v Galerii kritiků (Palác Adria 1.p., Jungmannova 31/36, Praha 1).
Úvodní slovo: Mgr. Vlasta Čiháková Noshiro, Ph.D. a Mgr. Petra Vlčková
Hudební doprovod: Ora pro nobis a Oldřich Janota
Výstava potrvá do 29. 3. 2020, otevřeno je denně od 11 do 18 hodin kromě pondělí.

Více ve FB události zde.

Koncert k nedožitým 90. Jaroslava Papouška v Čimelicích

Srdečně vás zveme na koncert k nedožitým devadesátinám režiséra a výtvarníka pana Jaroslava Papouška, který proběhne v sobotu 5. října v 17 hod v kostele Nejsvětější Trojice v Čimelicích.
Wolfgang Amadeus Mozart: Korunovační mše C dur, KV 317 pro sóla, sbor, varhany a orchestr

Účinkují: Eva Forejtová - soprán, Iveta Poslední - alt, Daniel Matoušek - tenor, Pavel Vančura - bas 

Čeští komorní pěvci, Čeští symfoničtí sólisté

Dirigent: Miloš Bok

vstupné dobrovolné

Hoří, má panenko v letním kině v Praze

V sobotu 14. září promítnou Kasárna Karlín v letním kině klasiku trojice Forman-Passer-Papoušek Hoří, má panenko. Vstupenky a více info zde.

Ecce homo Homolka v letním kině Kasárna Karlín

17. srpna, v den výročí úmrtí Jaroslava Papouška, si můžete od 21 hodin v Kasárna Karlín v Praze užít Ecce homo Homolka v letním kině...

Vice ve facebookové události zde.

Hoří, má panenko! na divadle

Východočeské divadlo Pardubice uvádí inscenaci Hoří, má panenko! v režii Petra Novotného. Nejbližší představení bude mít divadlo na zájezdě zítra v Žamberku, 9. dubna v Hlinsku a 15. května v Chrudimi, tak si je nenechte ujít. Více zde: Hoří, má panenko!

Lásky jedné plavovlásky v Astorce

Na Lásky jedné plavovlásky se můžete vypravit také do Bratislavy! Přední slovenské Divadlo Astorka Korzo 90 zde uvádí představení nazvané, jak jinak, Lásky jednej plavovlásky. Nejbližší představení bude 19. 12., tak neváhejte! Více zde: www.astorka.sk/event/196166/lasky-jednej-plavovlasky

Online aukce Galerie Platýz

Využijte možnost získat díla Jaroslava Papouška v aukci! Do 14. 3. máte možnost účastnit se aukce dvou obrazů a do 20. 3. aukce plastiky, obojí v online aukci galerie Platýz v Praze na Národní třídě, díla je možné fyzicky vidět tam.
Bližší informace zde: https://www.galerieplatyz.cz/autori/jaroslav-papousek

Film Miluji tě modře má premiéru 26. ledna

Snímek režiséra Miloše Šmídmajera Miluji tě modře podle scénáře Jaroslava Papouška má v českých kinech premiéru 26. ledna. Aktuality najdete na www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz.

Film Miluji tě modře bude mít premiéru v lednu 2017

Natáčení snímku Miluji tě modře podle scénáře Jaroslava Papouška bylo úspěšně dokončeno, teď probíhá postprodukce a premiéra filmu je naplánována na únor 2017, tak se těšíme!

Lásky jedné plavovlásky na Letní scéně hradu Špilberk

29. a 30. června uvede Divadlo Husa na provázku na Letní scéně hradu Špilberk v Brně představení režiséra Vladimíra Morávka Lásky jedné plavovlásky! Nenechte si ho ujít!

Bližší informace na webu divadla.

Komedie Miluji tě modře se natáčela s obrazy Jaroslava Papouška

Podívejte se na snímky z natáčení komedie Miluji tě modře podle scénáře Jaroslava Papouška 19. 6., kdy se už natáčení chýlilo ke konci. Natáčelo se v bytě hlavního hrdiny vyzdobeném obrazy a soškou Jaroslava Papouška. Fotogalerie na FB: http://ow.ly/MYdP301pUUk

Natáčí se nový film podle scénáře J. Papouška!

V květnu a červnu natáčí režisér Miloslav Šmídmajer nový český film Miluji tě modře podle scénáře Jaroslava Papouška. Podívejte se na fotky z natáčení filmu, který přijde do kin v únoru 2017: http://ow.ly/8jQ23003Er7

Nejkrásnější věk - projekce na AVU v Praze

Ve čtvrtek 17. 12. od 19 hodin proběhne v Kině výtvarných umění v Akademii výtvarných umění v Praze veřejná projekce filmu Nejkrásnější věk od Jaroslava Papouška. Jste srdečně zváni!

www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz

V pátek 27. 11. od 21.30 si nenechte ujít premiéru nového dokumentu o Jaroslavu Papouškovi na ČT ART. Po hodinovém dokumentu bude následovat první samostatný celovečerní film Jaroslava Papouška Nejkrásnější věk natočený v roce 1968, viz ow.ly/URLLW.

Komentovaná prohlídka výstavy v Dobřichovicích

Chcete se dozvědět více o životě a díle Jaroslava Papouška? Přijďte se sejít s jeho dcerou nad obrazy vystavenými v Dobřichovicích u Prahy (Café Galerie Bím) v sobotu 7. listopadu od 18 hodin. Můžete pozvat i své přátele.

www.facebook.com/CafeGalerieBim

Video z vernisáže v Dobřichovicích

Podívejte se, jak Jaroslav Dušek zahajuje výstavu obrazů Jaroslava Papouška v Dobřichovicích u Prahy. Výstava je otevřena až do 12. listopadu 2015!

http://ow.ly/SOUZT

Výstava obrazů J. Papouška v Dobřichovicích

Srdečně zveme na výstavu obrazů Jaroslava Papouška v Café Galerie Bím v Dobřichovicích u Prahy! Výstava pod názvem Modrá žízeň je otevřena od 21. září do 12. listopadu (po - so 8 - 22, ne 14 - 22 hod.).

www.facebook.com/CafeGalerieBim

Nová facebooková stránka Jaroslava Papouška

Spustili jsme novou facebookovou stránku Jaroslava Papouška na adrese:

www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz

Sdílejte, lajkujte, sledujte...:-) Obsah (další obrazy, sochy, ukázky fimů atd.) budeme průběžně doplňovat.

Film Jedním slovem tě miluji modře

Poslední literární scénář Jaroslava Papouška „Jedním slovem tě miluju modře“, který už za svého života JP nestihl natočit, se propracovává do své filmové podoby!

Scénář do současné verze upravili spisovatel a scénárista Pavel Brycz a Miloslav Šmídmajer, producent a zároveň režisér filmu. Těšíme se, že se brzo začne točit!

Informace o filmu najdete také na webových stránkách Bio Illusion v sekci „Připravujeme“.

Jaroslav Papoušek v cyklu Zlatá šedesátá

Připravuje se pokračování cyklu Zlatá šedesátá aneb Československá nová vlna, tentokrát o tvůrcích, kteří už nežijí. Jeden nový díl z cyklu producenta Čestmíra Kopeckého bude věnován Jaroslavu Papouškovi. Pokud vše půjde podle plánu, od ledna příštího roku by se jednotlivé díly měly začít vysílat v televizi.

Dáme vědět, až bude jasný termín vysílání!

Lásky jedné plavovlásky v Huse na provázku

Brněnské divadlo Husa na provázku má ve svém repertoáru už několik let úspěšnou hru podle filmu trojice MF-JP-IP Lásky jedné plavovlásky. Režisérem představení je Vladimír Morávek.

Aktuální termíny představení najdete na webových stránkách divadla.